لایی یقه

لایی یقه و مهم ترین نکاتی که در استفاده از آن باید به آن توجه کرد

لایی یقه با کیفیت را در اینجا پیدا کنید.یقه در مدل های مختلفی دوخته می شود که معمولا با توجه به نوع لباس یقه ای متناسب با آن طراحی و دوخته می شود. بسیاری از لباس ها همانند پیراهن مردانه دارای یقه های ایستاده هستند. برای اینکه یقه به صورت ایستاده بایستد به پارچه با مقاومت بالا نیاز است که خیاط ها برای ایستایی بیشتر پارچه از لایی چسب استفاده می کنند که در قسمت یقه لایی یقه می چسبانند. البته باید به این نکته توجه کرد که با توجه به اینکه لایی یقه سبب مقاومت و بهتر ایستادن پارچه در قسمت یقه می شود باید به جنس و نحوه استفاده از لایی یقه توجه کرد که در ادامه به آن می پردازیم

 

مهم ترین نکات استفاده از لایی یقه

از پارچه با ضخامت مناسب برای لایی یقه استفاده کنید

همان طور که گفته شد لایی یقه سبب بهتر ایستادن یقه لباس به خصوص در پیراهن مردانه می شود ولی باید به جنس پارچه مصرفی نیز دقت کرد و از پارچه با ضخامت مناسب برای لایی یقه استفاده کرد. برای مثال برای دوخت پیراهن مردانه که یقه ایستاده ای دارد نمی توان از پارچه های نازک و شل مانند ریون استفاده کرد. معمولا برای دوخت پیراهن مردانه از پارچه های کتان و نخی استفاده می کنند که ضخیم و مقاوم هستند.

لایی یقه

اول برش بزنید بعد بدوزید

لایی یقه دارای چسب بوده و به راحتی توسط حرارت اتو بر روی پارچه چسبیده می شود. برای اینکه دوخت تمیز تری داشته باشید و با مشکل تغییر سایز لایی یقه مواجه نشوید بهتراست قبل از برش دادن پارچه لایی چسب را بر روی آن بچسبانید. چنانچه بعد از برش پارچه بخواهید لایی یقه را برش بزنید ممکن است سایز لایی چسب از پارچه کوچک تر شود زیرا در حین برش، لایی چسب کمی کشیده می شود و تغییر سایز رخ می دهد.

 

لایی یقه همرنگ پارچه استفاده کنید

علاوه بر جنس و کیفیت پارچه که در دوخت نهایی لباس تاثیر دارد، وسایل مورد استفاده نیز موثر است. برای مثال اگر برای دوخت پیراهن مردانه از پارچه رنگ روشن استفاده می کنید از لایی یقه همرنگ پارجه استفاده کنید. ممکن است برخی افراد برای صرفه جویی در هزینه ها از لایی یقی هایی که از قبل موجود دارند استفاده کرده و دیگر به رنگ لایی توجه نکنند.

یقه در قسمت بالای لباس قرار دارد و چنانچه لایی یقه همرنگ پارچه نباشد هر اندازه هم که در دوخت لباس ظرافت به خرج داده باشند نتیجه نهایی تمیز و مطلوب نخواهد شد و دو رنگی پارچه و لایی یقه در نگاه اول به چشم می آید.

ایران لایی

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانه
حساب‌کاربری
0
سبدخرید
جست‌وجو
بستن
مقایسه