چگونگی چسباندن لایی حریر

لایی چسب ، نحوه استفاده و مهم ترین نکات خرید لایی چسب با قیمت ویژه در دوران کرونا

خیاطی زیر مجموعه هنر و دوزندگی به شمار می رود. ممکن است با شنیدن کلمه خیاطی اولین کلمه ای که به ذهنتان خطور می کند پارچه باشد. چرا که پارچه اصلی ترین وسیله و ابزار برای خیاطی محسوب می شود. ولی برای داشتن یک لباس زیبا و خوش دوخت تنها پارچه کافی نیست بلکه به ابزارهای دیگری همانند قیچی، نخ، چرچ خیاطی، لایی چسب و غیره نیاز است. اگراهل خیاطی باشید کلمه لایی چسب به گوشتان آشنا خواهد بود. لایی چسب به داشتن لباس خوش دوخت و زیبا کمک می کند و سبب می شود لباس حالت خوش فرمی در تن داشته باشد. در واقع لایی چسب موجب استحکام و مقاومت پارچه می شود.

موارد استفاده از لایی چسب

همان طور که گفته شد لایی چسب سبب مقاومت بیشتر پارچه می شود ولی برای استفاده از آن باید اصولی را رعایت کرد و در محل های مناسب به کار رود. از جمله قسمت هایی از لباس که به موارد استفاده از لایی چسب معروف است می توان به مچی آستین، جا دکمه، سجاف جلو، یقه، دمپای دامن یا کت و شلوار اشاره کرد.

لایی چسب

دلیل استفاده از لایی چسب در دوخت لباس

دلیل استفاده از لایی چسب در دوخت لباس علاوه بر اینکه  سبب مقاومت بیشتر پارچه می شود در دوخت نیز تاثیر به سزایی دارد و موجب تمیزی بیشتر دوخت می شود. برای داشتن لباس زیبا تنها آموختن مهارت خیاطی کافی نیست بلکه باید در دوخت لباس نکاتی رعایت شود تا ظاهر و داخل لباس از ظرافت هر چه بیشتر برخوردار باشد. هر چه لباس با دقت بیشتری دوخته شود خواهان بیشتری پیدا خواهد کرد در نتیجه سبب رونق کسب و کار نیز می شود.

در چه پارچه هایی باید از لایی چسب استفاده شود ؟

برخی پارچه ها تراکم پایینی دارند به طوری که بین تار و پود آن ها فاصله بوده یا بنا به مدل لباس انتخابی به پارچه ای ظریف با ایستایی بالا نیاز است. در این مواقع استفاده از لایی چسب توصیه می شود زیرا سبب مقاومت بیشتر پارچه شده و خیاط راحت تر می تواند لباس را بدوزد. لایی چسب در کم کردن یا از بین بردن کشسانی پارچه های کشی نیز تاثیر زیادی دارد. علاوه بر خیاطی در تزیین و گلدوزی لباس هم از لایی چسب استفاده می کنند.

لایی چسب

مهم ترین نکات خرید لایی چسب

همان طور که پارچه انواع مختلفی دارد لایی چسب نیز از تنوع بالایی برخوردار است و هنگام خرید باید با توجه به جنس و ضخامت پارچه لایی چسب مناسب انتخاب کرد. هم چنین رنگ لایی چسب نیز از مهم ترین نکات خرید لایی چسب می باشد که اهمیت زیادی دارد به این گونه که برای دوخت لباس باید از لایی چسب همرنگ پارچه استفاده شود. برای مثال نمی توان برای دوخت پارچه سفید از لایی چسب مشکی استفاده کرد.

 

لایی چسب ضخیم را بیشتر بشناسید

لایی چسب از جمله مواد اولیه پر کاربرد در خیاطی محسوب می شود که علاوه بر دوخت لباس در دوخت وسایل دیگر نیز کاربرد دارد. به نسبت گذشته لایی چسب تنوع بیشتری داشته و با توجه به ضخامت و کاربرد می توانید از انواع آن ها استفاده کنید. لایی چسب ضخیم یکی از انواع لایی چسب بوده که در دوخت لباس بکار می رود. برای آشنایی بیشتر با لایی چسب ضخیم تا انتها مقاله همراه ما باشید.

برای چه پارچه هایی باید از لایی چسب ضخیم استفاده کرد ؟

همان طور که گفته شد لایی چسب انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن ها دارای ضخامت های مختلفی است. بنابراین با توجه به نوع پارچه باید لایی چسب آن را انتخاب کرد. در برخی پارچه ها با تراکم تار و پود کم بهتر است از لایی چسب ضخیم استفاده کرد که سبب ایستایی و مقاومت بیشتر پارچه شود. هم چنین برای از بین بردن حالت کش سانی پارچه می توانید از لایی چسب ضخیم استفاده کنید.
علاوه بر موارد گفته شده لایی چسب ضخیم باعث می شود لباس دیر تر چروک شود و نیازی به اتو کشی برای هر بار استفاده نیست.

لایی چسب

از چه رنگ لایی چسب ضخیم برای دوخت لباس استفاده شود ؟

برای داشتن لباسی زیبا و خوش دوخت توصیه می شود همان طور که به ظاهر لباس اهمیت داده می شود به داخل لباس نیز توجه شود. این به این معنا است که تمیزی دوخت در ظاهر لباس تاثیر دارد. در نتیجه بهتر است از لایی چسب ضخیم هم رنگ پارچه یا با طیف رنگی نزدیک به رنگ پارچه استفاده شود. برای مثال اگر لایی چسب ضخیم هم رنگ پارچه در دسترس نیست،در صورتی که رنگ پارچه تیره است از لایی چسب مشکی و اگر رنگ پارچه روشن است از لایی چسب سفید استفاده کنید.

لایی چسب ضخیم را از کجا با قیمت مناسب می توان خریداری کرد ؟

همان طور که گفته شد لایی چسب از جمله مواد اولیه پر کاربرد در خیاطی محسوب می شود بنابراین کارگاه های تولیدی به دنبال لایی چسب با کیفیت و قیمت مناسب می گردند چرا که قیمت لایی چسب و دیگر مواد اولیه در قیمت نهایی لباس تاثیر بسزایی دارد.

علاوه بر فروشگاه های فیزیکی، فروشگاه های آنلاین و مجازی بسیاری در زمینه فروش لایی چسب ضخیم فعالیت دارند ولی برای خرید باید آنلاین شاپ معتبر با سابقه کاری بالا را انتخاب کرد تا بتوان خریدی راحت را تجربه کرد.

در بین فروشگاه های آنلاین، سایت معتبر ایران لایی دارای چندین سال سابقه فروش آنلاین لایی چسب و دیگر وسایل خیاطی بوده که هر وسیله ای که برای خیاطی نیاز دارید می توانید با قیمت مناسب و ضمانت 7 روزه تعویض از این سایت خریداری کنید.

لایی چسب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانه
حساب‌کاربری
0
سبدخرید
جست‌وجو
بستن
مقایسه