نکاتی که درباره لایی چسب زنجان باید بدانید

بعد از انتخاب و خریدن پارچه، خرید لایی چسب، دکمه و نخ هم رنگ پارچه از واجبات و اصلی ترین موارد دوخت لباس محسوب می شود. با توجه به اینکه لایی چسب از مواد ضروری و پر مصرف در خیاطی به حساب می آید باید در انتخاب و استفاده از آن نیز دقت کرد.

لایی چسب انواع مختلفی دارد که یکی از انواع آن لایی زنجان یا لایی چسب زنجان به شمار می رود. ممکن است شنیدن کلمه لایی زنجان تداعی کننده شهر زنجان باشد ولی این دو چندان شباهتی به یکدیگر ندارند.

چنانچه تمایل به آشنایی و نکات استفاده از لایی چسب زنجان دارید پیشنهاد می کنیم ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید.

استفاده از لایی چسب زنجان چه تاثیری در دوخت دارد؟

هدف اصلی استفاده از لایی چسب ایستایی و مقاومت بیشتر پارچه به شمار می رود. لایی چسب زنجان نیز از این قاعده مشتثنا نبوده و سبب مقاومت و بهتر ایستادن پارچه می شود.

چه بسا ماهرترین خیاط لباسی را دوخته باشد اگر مدل لباس به گونه ای باشد که به ایستایی نیاز داشته باشد و خیاط هنگام دوخت از لایی چسب استفاده نکرده باشد هر چند آن لباس ماهرانه دوخته شده باشد زیبایی و ظرافت چندانی نخواهد داشت.

لایی چسب ها نیز همانند پارچه ها از انواع مختلفی برخوردار هستند که باید با توجه به میزان نازکی و ضخامت هر پارچه لایی مناسب آن را انتخاب کرد.

 

ایران لایی

 

در چه پارچه هایی از لایی چسب زنجان می توان استفاده کرد؟

لایی چسب زنجان از دسته لایی هایی با ضخامت متوسط بوده که در پارچه های نسبتا ضخیم همانند نخی، کتان و ترگال مورد استقاده قرار می گیرد. باید به این نکته توجه کرد که ضخامت لایی زنجان باید با پارچه انتخابی همخوانی داشته باشد.

برای مثال بهتر است از لایی چسب نازک برای پارچه های نازک و لایی چسب ضخیم برای پارچه های ضخیم استفاده شود.

هم چنین رنگ پارچه و لایی چسب را نیز باید مد نظر گرفت بدین صورت که از لایی زنجان هم رنگ پارچه برای دوخت استفاده شود تا لباس از ظرافت و تمیزی هر چه بیشتری برخوردار باشد.

از دیگر مزیت های لایی زنجان آب نرفتن آن محسوب می شود که با خیال راحت می توان از آن استفاده کرد.

 

قیمت لایی چسب زنجان ایران لایی

 

نحوه استفاده از لایی زنجان به چه صورت است؟

لایی چسب زنجان نیز هماهنگ دیگر لایی ها از یک لایه چسب برخوردار بوده که به راحتی توسط حرارت اتو بر روی پارچه چسبیده می شود.

هنگام چسباندن آن بر روی پارچه باید طرف چسب دار لایی زنجان را که مقداری براق است بر روی پارچه قرار دهید.

 

قیمت لایی چسب زنجان چقدر است؟

قیمت یکی از مهم ترین دغدغه های مشتریان به هنگام خرید محسوب می شود. با توجه به پیشرفت تکنولوژی علاوه بر حضوری به صورت آنلاین نیز می توان خرید کرد.

فروشگاه اینترنتی ایران لایی از جمله فروشگاه های معتبر و قدیمی آنلاین محسوب می شود که از تنوع بالای لایی چسب برخوردار بوده که بعد از ورود و مشاهده قیمت لایی چسب زنجان می توانید سفارش خود را با خیال راحت ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانه
حساب‌کاربری
0
سبدخرید
جست‌وجو
بستن
مقایسه