لایی زانفیکس

لایی زانفیکس و طریقه استفاده از آن همراه بهترین قیمت انواع لایی زانفیکس

لایی زانفیکس را حتما جهت افزایش سرعت دوخت لباس استفاده کنید… معمولا خیاطی کردن در منزل به نسبت کارگاه زمان بیشتری می برد چرا که در کارگاه خیاطی تعداد کارکنان و تجهیزات بیشتر است در نتیجه مراحل دوخت لباس با سرعت بیشتری انجام می شود. از الگو کشیدن، برش و دوخت که صرف نظر کنیم ریزه کاری هایی مانند پسدوز کردن، دکمه دوختن و تزیینات لباس اگر بیشتر از کارهای دیگر زمان بر نباشند کمتر از آن ها نیستند.

این دست از کارهای جزئی شاید در نگاه اول خیلی زمان بر به نظر نیایند ولی به دلیل ظریف کاری که دارند وقت زیادی را باید برای انجامشان صرف کرد. بنابراین اکثر خیاط ها به دنبال راه هایی برای سرعت بخشیدن به روند دوخت هستند.

از جمله راه هایی که باعث تسریع در دوخت لباس می شود استفاده از ابزار مختلف به شمار می روند. یکی از ابزاری که تا حد زیادی در وقت صرف جویی می کند لایی زانفیکس بوده که کاربرد فراوانی در خیاطی دارد. در ادامه مقاله همراه ما باشید تا با انواع لایی زامفیکس و نحوه استفاده از آن آشنا شوید.

 

لایی زانفیکس جایگزین پسدوز کردن

در کارگاه ها معمولا برای سرعت بخشیدن به روند کار تمام قسمت های لباس توسط چرخ خیاطی دوخته می شود حتی برای دوختن دم آستین و پایین لباس هم بجای پسدوز کردن از چرخ خیاطی استفاده می کنند. اما اکثر افرادی که در خانه خیاطی می کنند برای تمیزی بیشتر کار و افزایش سرعت عمل، لایی زانفیکس را جایگزین پسدوز کردن یا همان دوختن لبه لباس کرده اند. علاوه بر لبه آستین، شلوار و کت در قسمت های دیگر لباس از لایی زانفیکس استفاده می کنند که علاوه بر تمیزی و ظرافت دوخت سبب استحکام پارچه نیز می شود.

لایی زانفیکس

کاربرد لایی زانفیکس در پارچه های مختلف

به طور کلی انواع لایی زانفیکس در دو مدل مشبک و کاغذ الیافی در بازار موجود است. کاربرد لایی زانفیکس در پارچه های مختلف به این صورت است که معمولا از لایی زانفیکس مشبکی برای پارچه های ضخیم یا پشمی که ضخامت و استقامت بالایی دارند استفاده می شود. مدل الیافی آن اکثر اوقات در پارچه های حریر و ابریشم که لطیف و ظریف هستند کاربرد دارد.

لایی زانفیکس در دو نوع عرض کم به صورت نواری و نوع دیگری با پهنای زیاد به صورت طاقه ای یا متری موجود بوده که با توجه به میزان مصرف و محل استفاده می توان آن را تهیه کرد.

 

ایران لایی

طریقه استفاده از لایی زانفیکس

برای آموختن طریقه استفاده از لایی زانفیکس نیاز به گذراندن دوره یا مهارت خاصی نیست و به آسانی و در کمترین زمان می توان از آن در منزل استفاده کرد. با توجه به میزانی از لباس که قصد در تا زدن و پسدوز کردن آن دارید می توانید از لایی زانفیکس با پهنای مناسب استفاده کنید. اگر زانفیکس دارای کاغذ بود نیازی به جدا کردن آن نیست بلکه آن را بر روی لبه لباس گذاشته و اتو را روی آن قرار دهید. هنگامی که لایی زانفیکس پر رنگ تر شد نشان از چسبیدن آن است. سپس لایه کاغذی را جدا کرده و پس از تا زدن لبه پارچه، دوباره لباس را اتو بزنید.
برای چسباندن زانفیکس بهتر است اتو را برداشته و دوباره بر روی پارچه بگذارید و آن بر را روی پارچه جلو و عقب نکشید زیرا سبب بدفرم شدن و کش آمدن پارچه می شود. هم چنین برای جلوگیری از چسبیدن چسب زانفیکس به اتو بین اتو و لبه لباس پارچه ای تمیز قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانه
حساب‌کاربری
0
سبدخرید
جست‌وجو
بستن
مقایسه