پروفایل لایی حریر

کاربرد لایی حریر، چگونگی چسباندن آن و قیمت لایی حریر با تخفیف دوران کرونا

اگر اهل دوختن لباس های مجلسی یا کار با پارچه های ظریف باشید حتما با لایی حریر آشنایی دارید. در واقع لایی حریر لایه ای نازک بوده که یک طرف آن دارای چسب است و برای دوختن لباس از آن استفاده می کنند.

لایی حریر نیز همانند بسیاری دیگر از ابزارهای خیاطی سبب ظرافت و تمیزی بیشتر دوخت می شود. چنانچه تمایل دارید با این محصول بیشتر آشنا شوید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 

کاربرد لایی حریر

لایی حریر همان طور که از اسمش پیدا است مانند حریر بسیار نازک بوده که همین مزیت سبب شده تا کاربرد فراوانی در خیاطی داشته باشد. به دلیل نازک بودن و خاصیت کشسانی داشتن آن می توان در تمامی قسمت های لباس از آن استفاده کرد.

ولی در یک سری قسمت های لباس کاربرد بیشتری دارد. کاربرد لایی حریر در این قسمت ها شامل سجاف جلو ، جادکمه ، یقه ، مچ ، دمپای دامن یا کت و شلوار و لبه آستین می شود.

علاوه بر موارد گفته شده برای دوخت لباس هایی با پارچه های ابریشم و ظریف می توان از آن در تمامی قسمت های لباس استفاده کرد.

 

ایران لایی

 

لایی حریر رنگی

برخی از افراد ممکن است با توجه به تیره یا روشن بودن رنگ پارچه تنها از دو رنگ مشکی و سفید لایی حریر استفاده کنند. به این صورت که برای پارچه هایی با رنگ روشن از رنگ سفید آن و برای پارچه های تیره از رنگ مشکی آن استفاده کنند.

لازم به ذکر است که لایی حریر از تنوع بالای رنگبندی برخوردار بوده که به آن لایی حریر رنگی می گویند و برای هر رنگ پارچه می توان از همان رنگ لایی حریر رنگی استفاده کرد.

هم رنگ بودن لایی و پارچه از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که سبب ظرافت و زیبایی هر چه بیشتر لباس می شود.

 

لایی حریر

 

چگونگی چسباندن لایی حریر

همان طور که گفته شد از لایی حریر می توان در تمام قسمت های لباس استفاده کرد. گاهی افراد آن را بعد از برش زدن پارچه بر روی آن می چسبانند که پس از پایان کار ممکن است اندازه لباس با اندازه گیری اولیه تغییر کرده باشد.

بهتر است قبل از برش پارچه لایی حریر را بر روی آن بچسبانید تا علاوه بر بهتر شدن نتیجه کار تغییر در سایز لباس رخ ندهد.

 

چسباندن لایی حریر به وسیله اتو سنگی

برای استفاده از لایی حریر تنها کافی است رویه چسب دار آن را بر روی پارچه گذاشته و به وسیله حرارت اتو آن را بر روی پارچه بچسبانید. هنگام چسباندن آن نیازی به جلو و عقب بردن اتو نیست.

بعد از چسباندن آن روی پارچه برای ثبات بیشتر بهتر است اتو سنگی بر روی آن قرار دهید.

 

چگونگی چسباندن لایی حریر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانه
حساب‌کاربری
0
سبدخرید
جست‌وجو
بستن
مقایسه