لایی حریر پرشین

کاربرد شگفت انگیز لایی حریر پرشین

با توجه به شیوع و همه گیری ویروس کرونا محدودیت های بسیاری ایجاده شده است که به موجب آن بسیاری رفت و آمد ها کمتر شده و افراد وقت بیشتری را در خانه سپری می کنند. قرنطینه سبب شد تا افراد کارهایی را که به آن علاقه داشتند ولی به دلیل مشغله های زیاد فرصت کافی نداشتند، انجام دهند.

خیاطی از جمله هنرهایی است که بسیاری از افراد به آن علاقه دارند. با آموزش های موجود در اینترنت دیگر همانند قبل نیازی به آموزش حضوری نیست و تنها با چند دقیقه سرچ کردن می توان آموزش های مربوط به خیاطی را پیدا کرد.

بعد از تهیه پارچه نوبت به تهیه دیگر وسایل مورد نیاز همانند لایی چسب می رسد. لایی چسب انواع مختلفی دارد که یکی از آن ها لایی حریر پرشین بوده که کاربرد بسیاری در خیاطی دارد. لایی حریر پرشین نیز دارای یک سری ویژگی ها بوده که در ادامه به آن ها می پردازیم.

ایران لایی

 

لایی حریر پرشین و لایی حریر چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟

ممکن است پس از شنیدن نام های لایی حریر پرشین و لایی حریر گمان کنید هر دو آن ها یکی باشند. اگر چه هر دو این لایی چسب ها جهت مقاومت و ایستایی بیشتر پارجه به کار می روند ولی با این وجود تفاوت های اندکی نیز با یکدیگر دارند.

لایی حریر پرشین کیفیت بالا و شهرت بسیاری دارد و تمامی افرادی که در زمینه خیاطی یا خرازی فعالیت می کنند با آن آشنایی کامل دارند.

لایی حریر پرشین به نسبت لایی حریر ضخامت بیشتری دارد. هم چنین لایی حریر پرشین بیشتر در رنگ های سفید و مشکی تولید می شود ولی اخیرا رنگ های دیگر این نوع لایی چسب نیز در بازار موجود است.

لایی حریر پرشین به نسبت لایی حریر عرض بیشتری داشته که عریض بودن آن سبب بیشتر شدن محبوبیت آن شده است.

 

خرید آنلاین لایی حریر پرشین

لایی حریر پرشین چه کاربردی دارد؟

همان طور که گفته شد لایی چسب برای ایستایی بیشتر پارچه به کار می رود. با این حال در برخی قسمت های لباس استفاده از لایی چسب ضروری است. لایی حریر پرشین به دلیل ضخامتی که دارد بیشتر برای دوخت کت و پالتو به کار می رود.

 

چه نکته ای را قبل از استفاده از لایی حریر پرشین باید رعایت کرد؟

اکثر لایی چسب ها را هنگام استفاده توسط حرارت اتو به پارچه چسبانده و دیگر نیازی به شست و شو ندارد. توصیه می شود لایی حریر پرشین را قبل از استفاده شست و شو دهید زیرا این نوع لایی چسب آبرفت دارد و چنانچه آن را نشویید بعد از شستن، لباس ممکن است جمع شود و تغییر سایز داشته باشد.

بنابراین قبل از برش لایی حریر پرشین آن را بشویید و سپس با خیالی آسوده برش پارچه و دوخت لباس را آغاز کنید.

 

لایی حریر پرشین ایران لایی

 

لایی حریر پرشین را چه موقع بر روی پارچه باید چسباند؟

با توجه به مدل لباس و جنس پارچه لایی چسب را می توان در تمامی قسمت های لباس استفاده کرد. ولی در برخی قسمت ها همانند یقه، سجاف، مچی بیشترین کاربرد را دارد.

ممکن است برخی افراد ابتدا پارچه را برش زده و بعد از آن به سراغ برش لایی حریر پرشین بروند. لازم به ذکر است که این کار توصیه نمی شود چرا که برخی لایی چسب ها آبرفت داشته وبعد از شست و شو جمع می شوند.

حتی در صورت نداشتن آبرفت ممکن است در حین برش زدن، لایی چسب کشیده شده و کوچک تر از الگو شود.

طرز استفاده از لایی حریر پرشین بدین صورت است که آن را ابتدا بر روی پارچه چسبانده و سپس آن را برش بزنید. چنانچه لایی که از آن استفاده می کنید آبرفت دارد قبل از مصرف آن را بشویید.

 

قیمت لایی حریر پرشین

 

طریقه چسباندن لایی حریر پرشین بر روی پارچه به چه صورت است؟

یک رویه لایی حریر پرشین دارای چسب بوده که حالت زبری دارد. هنگام استفاده از لایی حریر پرشین طرف چسب دار آن را بر روی پارچه گذاشته و اتو را بر روی آن قرار دهید.

بهتر است اتو را بر روی پارچه نکشید زیرا سبب کشیده شدن پارچه می شود.

برای جلوگیری از چسبیدن چسب لایی حریر پرشین به صفحه اتو توصیه می شود بر روی لایی چسب یک پارچه بلا استفاده تمیز گذاشته و سپس اتو را بر روی آن قرار دهید.

 

خرید لایی حریر پرشین ایران لایی

 

در صورتی که لایی حریر پرشین چسب خوبی نداشت چه باید کرد؟

لایی حریر پرشین با کیفیت های محتلفی در بازار موجود است که گاهی نمونه بی کیفیت و تقلبی آن چسبی نداشته و یا از چسب بی کیفیتی در تولید آن استفاده شده است که به پارچه نمی چسبد.

در این مواقع برای چسباندن لایی حریر پرشین استفاده از اتو به تنهایی فایده ای ندارد. بنابراین هنگام استفاده از این نوع لایی چسب ها، ابتدا با یک صابون بی رنگ چندین بار بر روی تمامی قسمت های لایی حریر پرشین و سپس پارچه بکشید و پس از آن لایی حریر پرشین را توسط حرارت اتو بر روی پارچه بچسبانید.

با این تکنیک می توان لایی چسب هایی که چسب بی کیفیتی دارند را بر روی پارچه چسباند.

برای خرید لایی حریر پرشین اصل پیشنهاد می کنیم وارد سایت ایران لایی شده و پس از دیدن قیمت ها و لایی چسب های مختلف، لایی چسب مورد نظر خود را انتخاب کرده و خرید مطمئنی انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانه
حساب‌کاربری
0
سبدخرید
جست‌وجو
بستن
مقایسه