لایی آهاری

لایی آهاری و همه آنچه که باید درباره انواع و نحوه استفاده از آن بدانید !!

لایی آهاری از جمله لایی چسب های شناخته شده و معروف به حساب می آید. لایی چسب از واجبات خیاطی محسوب می شود که انواع مختلفی دارد. این تنوع شامل ضخامت، رنگ و جنس لایی چسب می شود. با وجود تنوع مختلف همگی برای ایستایی و مقاوت بیشتر پارچه به کار می روند که در تمام یا قسمت هایی از لباس چسبانده می شود. در میان لایی های موجود در بازار یک سری از آن ها به نسبت بقیه پرکاربرد تر و شناخته شده تر هستند. لایی آهاری نیز همان طور که از اسمش پیدا است آهار خورده و خشک است که در ادامه به توضیحاتی درباره آن می پردازیم.

 

لایی آهاری چه جنسی دارد ؟

همان طور که گفته شده در پاسخ به این سوال که لایی آهاری چه جنسی دارد ؟ باید گفت در اصل این نوع لایی، کاغذی بوده که آهار خورده و خشک شده است. لایی آهاری به نسبت لایی های دیگر مانند لایی حریر خشک تر بوده و در نتیجه سبب ایستایی و مقاومت بیشتر پارچه می شود و همانند لایی حریر نمی توان لایی آهاری را در تمامی قسمت های لباس بکار برد.

 

در کدام قسمت های لباس می توان از لایی آهاری استفاده کرد ؟

شاید برای کسانی که برای بار اول است می خواهند درباره لایی آهاری تحقیق کنند جالب باشد که بدانند در کدام قسمت های لباس می توان از لایی آهاری استفاده کرد ؟

لایی آهاری به دلیل خشک بودن آن در قسمت هایی از لباس که به ایستایی بیشتر نیاز دارند استفاده می شود. لایی آهاری در قسمت هایی مانند یقه، جا دکمه، سر آستین، سجاف و در برخی موارد پیراهن های اسپرت به کار می رود.

لایی آهاری

 

رنگ های لایی آهاری

برخی از لایی چسب ها مانند لایی حریر تنوع رنگبندی بالایی دارد و با توجه به رنگ پارچه می توان لایی چسب همرنگ یا رنگ نزدیک به آن را استفاده کرد. اما رنگ های لایی آهاری تنوع زیادی نداشته و تنها در دو رنگ سفید و مشکی تولید و عرضه می شود که از رنگ سفید برای پارچه هایی با رنگ روشن واز رنگ مشکی برای پارچه های تیره می توان استفاده کرد.

 

نحوه استفاده از لایی آهاری

نحوه استفاده از لایی آهاری آسان بوده و نیاز به مهارت خاصی ندارد. لایی آهاری شامل دو نوع چسب دار و بدون چسب است. نوع چسب دار آن را با استفاده از حرارت اتو باید بر روی پارچه چسباند و نوع بدون چسب حین دوخت استفاده می شود.

 

ایران لایی

لینک های مفید:

لایی آهاری قهوه ای لایان لایی آهاری آبی لایان لایی آهاری قرمز لایان لایی آهاری سبز لایان سفید باند سرمه ای لایی ساز(زنجان)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانه
حساب‌کاربری
0
سبدخرید
جست‌وجو
بستن
مقایسه