آموزش خیاطی با ایران لایی

آموزش خیاطی آسان در دوران کرونا با کم ترین زمان و هزینه ممکن !!

آموزش خیاطی را در این دوران کرونا پیش بگیرید! وجود بیماری کرونا محدودیت های بسیاری در سبک زندگی حتی در برنامه ریزی روزانه افراد به وجود آورده است. اکنون که قادر به حذف محدودیت ها نیستیم بهتر است سبک زندگی خود را بر اساس محدودیت های موجود تغییر داده و برای اهداف و برنامه روزمره برنامه ریزی کنیم.

افرادی که به خیاطی علاقه مند هستند و به دنبال آموزش خیاطی بوده اند در حال حاضر به دلیل بیماری کرونا قادر به شرکت در کلاس های حضوری خیاطی نیستند. به همین دلیل می توانند آموزش های آنلاین را جایگزین آموزش خیاطی حضوری کنند.

خیاطی هم همانند دیگر حرفه ها دارای سطوح مختلف و فوت و فن های گوناگون است که با تمرین و تکرار بسیار می توان به تمام آن ها دست یافت.  آموزش خیاطی در وهله اول نیاز به یک سری ابراز و وسایل اولیه دارد تا به کمک آن ها بتوان آن را بهتر و راحت تر انجام داد.

کیفیت ابزار تا حد زیادی در نتیجه کار موثر بوده ولی برای شروع آموزش خیاطی نیاز به تهیه وسایل گران قیمت و ابزار حرفه ای نبوده و می توانید با وسایل مبتدی شروع به دوخت لباس های مختلف کنید.

خیاطی به دو صورت آموزش خیاطی با الگو و آموزش خیاطی بدون الگو است که در هر دو روش به یک سری وسایل اولیه نیاز است.

 

ایران لایی

 

برای آموزش خیاطی آسان در دوران کرونا به چه ابزاری نیاز داریم؟

 

  • پارچه

قطعا پارچه از اصلی ترین ابزار خیاطی بوده چرا که بدون وجود آن خیاطی معنایی ندارد. پارچه ها جنس های مختلفی دارند که با توجه به مدل انتخابی باید نوع آن را انتخاب کنید.

اولین مرحله آموزش خیاطی نازک دوزی بوده که همان طور که از اسمش پیدا است به پارچه هایی با بافت نازک و تراکم متوسط نیاز است. توصیه می شود در ابتدا آموزش خیاطی برای تمرین از پارچه های ارزان قیمت استفاده کنید و پس از کسب مهارت به سراغ پارچه های گران قیمت بروید.

 

آموزش خیاطی با الگو

 

 

  • کاغذ الگو مورد نیاز برای آموزش خیاطی آسان در دوران کرونا

در روش آموزش خیاطی با الگو همان طور که از اسمش پیدا است به الگو نیاز دارید. الگو کشیدن به تمیز تر و حرفه ای تر شدن لباس کمک می کند و هر چه الگو اولیه لباس را با دقت بیشتری بکشید در نهایت نتیجه کار تمیز تر و بی نقص تر خواهد بود.

جنس کاغذ الگو معمولا کاهی بوده و دارای ابعاد بزرگی است که از خراری ها یا برخی لوازم التحریرها می توان خریداری کرد. برخی افراد به جای استفاده از کاغذ الگو از روزنانه استفاده می کنند.

 

  • قیچی

بهتر است هنگام شروع آموزش خیاطی قیچی با کیفیتی تهیه کنید زیرا اگر قیچی به اندازه کافی تیز نباشد هنگام برش پارچه، سبب کشیده شدن پارچه شده و نه تنها لبه های پارچه خراب می شود بلکه سبب به هم خوردن اندازه ها نیز می شود.

 

آموزش خیاطی آسان در منزل

 

  • صابون خیاطی لازمه آموزش خیاطی آسان در دوران کرونا

صابون خیاطی لازمه آموزش خیاطی آسان در دوران کرونا است. از صابون خیاطی برای کشیدن دور الگو بر روی پارچه و علامت گذاری استفاده می شود. صابون های خیاطی مدل های مختلفی مانند صابون گچی و صابون خیاطی مدادی دارد. برای کاهش هزینه های آموزش خیاطی نیازی به تهیه صابون خیاطی نیست.

به جای خرید صابون خیاطی صابون های مصرف شده که رو به تمام هستند و نازک شده اند را چند روزی در محلی قرار دهید تا به خوبی خشک شوند و سپس از آن ها استفاده کنید.

 

آموزش خیاطی در دوران کرونا

 

  • چرخ خیاطی

چرخ خیاطی نیز از دیگر وسایل ضروری آموزش خیاطی محسوب می شود که در افزایش تمیزی و سرعت عمل دوخت تاثیر بسزایی دارد. با توجه به بودجه ای که در نظر دارید می توانید چرخ خیاطی با امکانات گوناگون تهیه کنید.

 

آموزش خیاطی در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانه
حساب‌کاربری
0
سبدخرید
جست‌وجو
بستن
مقایسه